75% українців, які працюють в Польщі, отримують щомісяця понад 2,5 тисячі злотих (близько $ 675 або майже 19 тисяч гривень). Про це йдеться в звіті компанії з працевлаштування Personnel Service, повідомляє видання Rzeczpospolita.

45% українців в Польщі отримують на місяць, за вирахуванням податків, більше 3000 злотих, тобто більше $810 або 22,6 тисячі гривень. Тільки 4,7% українців отримують мінімальну польську зарплату 1550 злотих, на українські гроші – більше 11,6 тисячі гривень.

За словами президента Personnel Service Кшиштофа Інглота, українці заробляють приблизно стільки ж, як і поляки. Він зазначив, що іноді може складатися враження, що українці заробляють більше поляків, але це тому, що вони більш охоче беруть понаднормові години.

Як зазначає видання, з точки зору роботодавців, працівники-іммігранти не дешевше місцевих працівників. І все більше фірм, з огляду на проблеми з набором працівників, схильні платити українцям навіть більше, ніж полякам. При цьому витрати українських трудових мігрантів досить невеликі. Майже 90% з них витрачають менше 1000 злотих ($ 270 або 7,5 тис. Гривень).

Раніше повідомлялося, що в першому кварталі українці перевели з Польщі 2,9 млрд злотих (понад 800 млн дол.). Нацбанк очікує зростання обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в поточному році на 24,7%, тобто до $ 11,6 млрд. У 2019 надходження від трудової міграції також будуть зростати.

Джерело: Дзеркало тижня