Однією з головних проблем українського ринку праці є «відплив інтелекту» за кордон. Висококваліфіковані спеціалісти шукають цікавої та високооплачуваної роботи не в Україні. Що ж підштовхує українців працювати за межами країни?

Якщо в 2015 році на перший план виходили нестабільна політична ситуація та відсутність почуття безпеки, то сьогодні українці акцентують увагу на матеріальних аспектах, таких як інфляція, зростання цін і низький рівень життя. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Практично троє з п’яти опитаних зізналися, що не бачать свого майбутнього в Україні. Кожен другий не задоволений розміром зарплати та рівнем розвитку економіки. Трохи менше половини вважають неможливим залишатися в країні, в якій не виконуються закони і процвітає корупція. І ще двоє з п’яти стурбовані нестабільною політичною ситуацією.

Третина «білих комірців» їдуть за якістю життя – хорошою медициною, освітою, доступною страховкою. Трохи менше третини упевнені, що за кордоном можна значно більше заробляти, виконуючи навіть непрестижну роботу. А ось про почуття безпеки, можливість професійної самореалізації та спрощену процедуру реєстрації власного бізнесу українці згадали в останню чергу.

Варто зазначити, що на переїзд за кордон офісні працівники погодяться лише за певних умов. Трохи менше половини поїдуть тільки якщо роботодавець надасть хороші фінансові та кар’єрні можливості. Чверть – якщо зацікавить компанія і посада, а також якщо буде можливий переїзд разом з сім’єю. Кожен п’ятий поїде лише в країну, де вищий рівень життя і якщо буде вирішене питання з житлом. Цікаво, що на переїзд в межах України згодні тільки четверо зі ста опитаних.

Українці опинилися на 14 місці серед мігрантів, що отримали громадянство ЄС

У 2014 році країни Євросоюзу надали громадянство 900 тис. особам, головними отримувачами громадянства лишаються марокканці, українці – лише 14-ті.

Про це 13 червня повідомляє Європейське статистичне відомство. Так, у 2014 році громадянство ЄС отримали 92,7 тис. марокканців. Далі йдуть албанці (41 тис.), турки(37,5 тис.). Кількість українців, які в 2014 році отримали громадянство ЄС становить 17,5 тисяч. За цим показником Україна посіла 14 місце. Найбільше українців отримали громадянство Німеччини (20,2%), ще 18,9% стали громадянами Португалії, 11,7% – Чехії, 10% – Польщі. Як  зазначили в ГО “Європа без бар’єрів”, такі дані “це ще одне свідчення відсутності міграційної загрози для ЄС” з боку України.

Джерело: Українська громада Іспанії