Тернополянка Наталя Репета вже другий рік живе у Франції. Розповідає, що в основному в країні українські чоловіки працюють на будівництві. “Наші чоловіки у Франції працюють на будівництві, ремонтних роботах, в день отримують від 50 євро (1548 грн). Жінки частіше отримують погодинну оплату – від 8 євро (254 грн) за годину”, – каже Наталя. В основному жінки працюють нянями, прибирають будинки, квартири. Також багато хто працює перукарями, манікюрницями, фотографами.

Париж – дороге місто. Квартиру тут можна зняти від 16 тис. грн. за місяць, це в гірших районах чи далеко від центру або ж за зовсім невеличке житло. В Парижі такого житла дуже багато. Є навіть квартири загальною площею 9 квадратів, і це вже з кухнею, душем і туалетом. Місячний проїзд на всі види транспорту коштує 2 250 грн. Одноразовий білет – 64 грн. Білет на один день – 258 грн.

“Якщо говорити про продукти харчування, то масло можна купити і за 1 євро. Помідори – 48-64 грн. За яблука віддасте від 32-96 грн. У деяких магазинах є відділи, в яких продають багато овочів і фруктів за 1 євро. Хоча є біотовари, які коштують значно дорожче. Іноді дешевше виходить придбати вже готову французьку страву типу жульєну чи цибулевого супу, ніж приготувати борщ”, – додає Наталя.

Джерело: Gazeta.ua