Трудова міграція з України має більше позитивних сторін, ніж негативних. Про це 11 квітня 2018 року заявив завідувач сектором міграційних досліджень Інституту демографії НАН України Олексій Позняк в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Трудова міграція має як негативні, так і позитивні сторони. Якщо трудова міграція є тимчасовою, то вона має більше плюсів, ніж мінусів. На сьогодні більша частина трудової міграції з України носить короткостроковий характер», – заявив він. За його словами, це стосується, перш за все, міграції в ближні країни, в країни-сусіди.

«А що стосується більш віддалених країн, країн Південної Європи (Італія, Іспанія, Португалія), то там якраз поширена довгострокова міграція (з України – Авт.). І чим більше мігрант перебуває там, тим менше шансів, що він повернеться в Україну », – сказав Позняк. Він зазначив, що трудова міграція існує в усьому світі, навіть у розвинених країнах, і зупинити її неможливо.

«Якщо (Україні – Авт.) вдасться позитивні тенденції останніх років закріпити, розвинути, і дійсно добитися помітного економічного зростання, підвищення зарплат, то трудова міграція буде зменшуватися сама по собі без того, щоб її обмежувати якось адміністративно», – вважає співробітник інституту демографії.

Джерело: Факти