Масовий наплив українських гастарбайтерів до Польщі не слід демонізувати, оскільки він лише є наслідком зміни основного напрямку трудової міграції.

Таку думку в ефірі радіостанції Голос Столиці висловив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Він зазначив, що з 950 тис заявок, які польські роботодавці оформили для іноземців лише за перше півріччя 2017 року, близько 95% було оформлено для громадян України.

«Ми чуємо, що загальна кількість трудових мігрантів у Польщі буде близько 2 мільйонів до кінця цього року, а експертна оцінка на 2018 рік – близько 3 мільйонів. Не потрібно демонізувати, боятися цього, тому що відбувається процес розвороту з боку Росії в бік Євросоюзу, і ті люди, які раніше виїжджали на територію Росії і працювали там, зараз розуміють, що санкції діють, що економічна криза тисне на Росію, і відповідно вони зараз їдуть на територію Польщі. Йде переорієнтація. А Польща, природно, користується ситуацією, що склалася», – сказав експерт.

Відзначимо, що з нового року вступають в силу нові правила працевлаштування іноземців у Польщі. Безкоштовну декларацію про намір працевлаштувати іноземця замінять платними дозволами на сезонні роботи.

За словами Воскобойника, вартість такого дозволу складе для роботодавця 30 злотих (близько 220 гривень), однак це не слід сприймати як жорсткість. На думку експерта, введення нових правил – спроба Польщі навести порядок на ринку українських трудових мігрантів.

«Польський уряд зацікавлений, щоб ті трудові мігранти, які будуть заїжджати на територію Польщі, перебували в правовому полі в першу чергу. Ніхто не хоче, щоб на території Польщі з’являлися якісь етнічні угрупування, які будуть займатися самим звичайним бандитизмом. Польща хоче чітко розуміти, де знаходиться той чи інший українець, чим він зайнятий», – підкреслив експерт.

Джерело: Голос Столицы