Нещодавно міністр соцполітики Андрій Рева відзначив, що українські трудові мігранти здебільшого працюють нелегально і не сплачують внески до Пенсійного фонду України. За його словами, Кабмін України має намір врегулювати питання з урядами країн, де в основному працюють заробітчани, щоб передбачити стягнення з них внесків до ПФУ.

Президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник впевнений, що ніякі держави не будуть утримувати податки з трудових мігрантів, щоб потім їх перераховувати в Україну. За його словами потрібно йти у напрямі створення умов захисту трудових мігрантів в країнах перебування.

“В України на сьогодні існують підписані договори зі своїми сусідами про визнання робочого стажу та які  передбачають перерахування пенсійних податків з інших країн до ПФУ. Але ці угоди фактично не працюють. Отже щось заважає їм працювати, насамперед – небажання іноземних країн перераховувати кошти до України”, – сказав Воскобійник.

За словами експерта, потрібно вирішувати це питання на найвищому рівні (президенти, прем’єри), бо воно стосується мільйонів наших громадян. “Також потрібно розвивати ідею самостійної сплати українцями до ПФУ грошей і забезпечення свого страхового стажу. Щоправда, для цього потрібна всеукраїнська інформаційна компанія, яка буде тривати декілька років. В мене є сумніви, що наша влада готова до її запуску”, – сказав він.

Джерело: UAInfo