Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію. Таку думку висловив президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування (ВАКМП) Василь Воскобойник.

«Коронавірус буде мати короткочасний вплив на трудову міграцію. Зараз ,коли іде поширення хвороби, інтенсивність виїзду українців на роботу за кордон знизиться, але за умов припинення епідемії потік швидко відновиться», – повідомив він. За його словами, навіть якщо коронавірус спричинить глобальну економічну кризу і попит на працівників впаде – українці все одно будуть потрібні європейськім підприємствам.

«Якщо в країнах Європи розпочнеться економічна рецесія, затребуваність у трудових мігрантах значно знизиться. Втім, не припиниться зовсім, отже українці все одно будуть потрібні європейцям, які в умовах старіння населення потребують робочої сили», – зазначив Воскобойник. На його думку, на внутрішній ринок праці України коронавірус не впливатиме жодним чином.

«У нас в країні спостерігається дефіцит робочих кадрів, які активно їдуть працювати за кордон. Цей дефіцит може скоротитися за умови світової економічної кризи. Але це буде тимчасове явище, тому що криза зачепить  економіку нашої країни і це матиме вплив на рівень зарплат та вартість життя. Як тільки світова економіка вийде з рецесії, показники української трудової міграції почнуть повератися до своїх докризових значень і дефіцит робочої сили в Україні тільки збільшиться», – вважає президент ВАКМП.

Джерело: Mind.ua