Вже 39% роботодавців в Польщі планують набирати працівників з України через відсутність кандидатів на внутрішньому ринку праці. Це випливає з даних останнього опитування “Барометр ринку праці VII”.

Як зазначається, все більше працівників зі Східної Європи потрібні на посади, що вимагають кваліфікації.
У доповіді, опублікованій Work Service, підкреслюється, що незважаючи на приплив в 2016 році більше 1,3 млн іноземців, все ще третина польських компаній мають проблеми з пошуком працівників.

“Уже 4 з 10 компаній для заповнення вакансій хочуть розглянути кандидатури з України”, – йдеться в дослідженні. Рапорт також демонструє, що працівники з України, як правило, шукають великі компанії, де працюють понад 250 осіб. Брак персоналу також очевидний в обробній промисловості, де майже 56% роботодавців заявляють про готовність брати на роботу іноземців.

Також серед роботодавців в секторі роздрібної торгівлі та послуг розглядають прийом на роботу українців відповідно 38,9% і 33,8%. За словами глави Work Service Мацея Вітуцкого, вперше в Польщі так явно відчувається брак кадрів.
“Уже сьогодні ми можемо вказати всі сектори економіки, які будуть відчувати великі труднощі з безперервністю замовлень без участі іноземних робітників. Наші останні дослідження демонструють, що до 39% компаній планують набирати українців через брак кандидатів на внутрішньому ринку праці “, – сказав він. В останні місяці спостерігається нова тенденція, пов’язана з бажанням наймати українців на роботу, що мають професійні навички.

Джерело: Finance.ua