Потік трудових мігрантів з України в найближчі роки не зменшиться, однак більшість їх будуть в підсумку повертатися в країну. Таку думку озвучив в ефірі радіостанції Голос Столиці президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Треба говорити відверто, що міграційний потік з України не зменшиться в найближчі роки, навіть якщо економіка в країні зростатиме. ВВП в Польщі близько 500 млрд доларів, в Україні він 80 млрд – різниця в 6 разів. Мінімальна зарплата на руки на сьогоднішній момент 2,6 тис гривень, у Польщі це 10,7 тис а перерахунку. Начебто економіка зростає, начебто держава багата. Проте, в наступному році 14% поляків мають намір виїхати на роботу за кордон. Ми повинні зрозуміти, що навіть якщо ми піднімемо рівень свого життя, рівень ВВП до рівня Польщі, міграційні потоки будуть існувати », – сказав він.

За словами Воскобойника, це нормальне явище, і пов’язане воно насамперед з глобалізацією і поступовим зникненням кордонів.

«Це не проблема, яка виникла тільки в України. Коли почалося розширення Євросоюзу, коли увійшли туди нові країни Східної Європи, практично всі вони зіткнулися з тим, що стався масовий відтік робочої сили, але при всьому негативі левова частка людей повернулася назад до себе на батьківщину. Я впевнений, що і більшість українців все одно повернуться», – додав він.

Джерело: Голос столицы