Мінсоцполітики Польщі повідомляє, що все більше українців працюють в країні легально. У країні зростає кількість українських працівників, за яких роботодавці сплачують страхові внески в Управління соціального страхування (ZUS).

“Це демонструє, що все частіше українці працюють в Польщі легально”, – зазначила міністр сім’ї, праці і соціальної політики Ельжбета Рафальська. В кінці червня внески в ZUS зробили більше 270 тисяч працівників з України. Найбільше застрахованих громадян України – в Варшаві, приблизно 50 тисяч, на другому місці українці Вроцлава – 21 тисяча. Для порівняння, в кінці минулого року в ZUS було зареєстровано понад 194 тисяч українців.

“Ми дуже задоволені збільшенням числа застрахованих працівників зі сходу, найчастіше українців. Це показує, що все більше вони виконують легальну роботу, що такі працівники мають гарантії страхування від можливих хвороб і від подібних ситуацій “, – зазначила Рафальська. У ZUS нагадали, що застраховані українці можуть отримувати польську пенсію. Це гарантує угода, підписана між країнами 1 січня 2014.

Умовою набуття права на отримання пенсії з польської системи є досягнення пенсійного віку (з 1 жовтня 60 років для жінок і 65 для чоловіків) і зареєстровані страхові внески на рахунку в ZUS (незалежно від їх суми).

Угода дозволяє також підсумувати періоди страхування для людини, який працював як в Польщі, так і в Україні.

Джерело: Телеграф