У перші два місяці 2018 роки кількість населення України скоротилася на десятки тисяч осіб.

Про це повідомляє Державна служба статистики. Згідно з даними Держстату, чисельність населення України станом на 1 березня 2018 року становила 42 млн 346,3 тис. осіб. Для порівняння, на 1 січня 2018 року населення України становило 42 млн 386,4 тис. осіб.

При цьому в Держстаті відзначають, що смертність продовжує значно перевищувати народжуваність – на 100 померлих припадає лише 56 народжених в країні дітей. Раніше Держстат повідомляв, що за все за 2017 рік чисельність населення країни скоротилася на 198,1 тис. осіб. Частина українців ризикує з часом залишитися без пенсії. Експерти кажуть, причина цього – масова трудова міграція. Так, згідно з дослідженнями міжнародних організацій, левова частина заробітчан працює неофіційно – їдуть без дозволу на роботу і знання мови, в майбутньому вони можуть бути покарані пенсією.

«Загальна кількість трудящих-мігрантів становить 1,2 млн осіб, або 3,5% від загальної чисельності населення України у віці 15-70 років. Короткострокові трудящі-мігранти складають 82,7% всіх трудящих-мігрантів або 2,9% населення у віці 15-70 років », – йдеться в звіті Міжнародної організації праці (МОП).
Раніше стало відомо, скільки українських громадян на сьогоднішній день проживають в Польщі. Про це повідомив посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Згідно з його даними, офіційна цифра українців, які живуть, працюють і навчаються в Польщі вже досягла кількох мільйонів. «2 млн українських громадян, які працюють, проживають і навчаються в Польщі», – повідомив він. Посол підкреслив, що трудова міграція є корисним явищем не тільки для Польщі, а й для України.

Джерело: Politeka