У Німеччині існує гострий дефіцит робочої сили в агропромисловому комплексі. Щоб подолати його, місцеві фермери готові залучати працівників з України забезпечувати їх житлом та створювати хороші умови праці, пише німецький сайт Топ аграр.

Раніше на німецьких полях працювало чимало робітників-іноземців, зокрема з Румунії та Польщі. Проте, вони почали переходити в інші галузі, наприклад будівництво чи в сферу обслуговування.

У весняний час, найбільший брак робочі сил відчувається на зборі спаржі та полуниці.
Директор асоціації ягідних фермерів нижньої Саксонії Фред Айкхорст вважає що політики мають вжити заходів, аби стимулювати приплив робочої сили, зокрема з України. За його словами, цьогоріч на роботу найнялися 800 працівників замість потрібних тисячі.
“Німецькі фермери пропонують купувати додаткове обладнання для збору врожаю, доставляють їжу та напої прямо в поле, організовують робітникам комфортні умови для життя”. – заявив Айкхорст в інтерв’ю “Радіо Бремен”.

Існує побоювання, що через брак робочої сили, фермери скоротять виробництво, а це обернеться зростанням цін на ринку.

Топ аграр інформує, що згідно даних федерального агентства зайнятості Німеччини, нині тривають переговори з Україною, Сербією, Молдовою, Албанією та Македонією для підписання двосторонніх угод, котрі відкриють німецький ринок праці для сезонних робітників.

Джерело: Українська газета.DE