Нова міграційна політика, що має бути оприлюднена на початку вересня містить спеціальні заохочення для студентів і висококваліфікованих працівників. Про це пише сайт економічних новин Forsal.pl посилаючись на четверговий випуск газети “Rzeczpospolita”.

За даними видання міністерство розвитку оцінює видатки на нову програму в 2,9 млрд злотих на 2018-2025 роки. Більшість коштів, а саме 1,6 млрд злотих мали б надійти зі спеціальних фондів Європейського Союзу. Кошти мають бути скеровані не лише на стипендіальні програми для студентів з-за кордону, в програмі теж закладено 1,2 млрд злотих на пакет заохочень для поляків, які б висловили бажання повернутися з імміграції.

З цього пакету могли б скористатися й іноземці, здебільшого висококваліфіковані фахівці, схильні приїхати на роботу та оселитися в Польщі. Що ж до інших вакансій, то для їх заповнення уряд не виключає можливість розширення списку країн, громадяни котрих досі користувалися спрощеними процедурами працевлаштування. Йдеться про Вірменію, Білорусь, Грузію, Молдову, Росію і Україну, громадяни котрих можуть працювати в Польщі на підставі посвідчень(oświadczenia) про намір працевлаштувати іноземця.

Здебільшого з цієї можливості користуються саме українці. Однак, як розповів у розмові з польським друкованим виданням Томаш Дудек, представник агентства з працевлаштування Otto Workforce, стає дедалі важче залучати до Польщі працівників з України, особливо від часу як Чехія подвоїла для українців ліміт кількості дозволів на роботу до 20 тисяч. Зважаючи на це, польський уряд впроваджує зміни, що мають на меті полегшити працевлаштування іноземців.

Серед таких запроваджене з 1 липня розпорядження міністра праці, котре розширило до 283 перелік професій звільнених від необхідності проведення так званого тесту ринку праці. Водночас у розмові з журналістами Павел Хоронжи, віце-міністр у відомстві інвестицій і розвитку, котре спільно з міністерством праці, готує проект нової суспільно-економічної міграційної політики, не виключив, що до переліку країн зі спрощеним процесом працевлаштування можуть потрапити й інші. Як ми вже повідомляли йдеться насамперед про В’єтнам і Філіппіни.

Джерело: Наша Польща