Новий Трудовий кодекс прискорить зростання безробіття в Україні через спрощення процедури звільнення і переходу на термінові контракти. Таку думку висловив юрист Центру соціальних і трудових досліджень, активіст ГО “Соціальний рух” Віталій Дудін. «Новий Трудовий кодекс може посилити ті проблеми, які вже є, тому що переводити людей на термінові контракти стане простіше. Для цього достатньо буде усної згоди найнятого працівника», – зазначив експерт.

За його словами, тимчасове працевлаштування за строковими контрактами веде до зростання безробіття, оскільки процедура звільнення при такій формі зайнятості набагато спрощена. Як зазначив В. Дудін, саме люди без стабільної і постійної роботи частіше приймають рішення про переїзд за кордон і поповнюють ряди трудових мігрантів.

Замість цього, на думку юриста, держава повинна створювати умови для найму робочої сили в приватному секторі або збільшувати кількість робочих місць на державних підприємствах. Стимулювати розширення персоналу в приватному секторі можна за допомогою субсидій на створення робочих місць. Зараз в Україні тільки єдиний соціальний внесок компенсують при наймі неконкурентоспроможних працівників, тоді як раніше була дотація на створення робочих місць.

Нагадаємо, реальна кількість безробітних в Україні становить 1,9 млн осіб. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Джерело: ГолосUA