Мешканець міста Сокаль обіцяв працевлаштування у скандинавській країні за невелику плату у кілька сотень євро. Чоловік називався паном Хмєльницьким. 45-річний чоловік пообіцяв волинянам легально та швидко працевлаштувати їх на одну з скандинавських фірм.

Одразу чоловік узявся збирати з народу гроші на повний пакет документів для офіційного працевлаштування. З кожної людини за свої послуги хвацький «працедавець» брав від 350 до 600 євро. Різницю у сумах пояснював тим, що в кого яка робота, той стільки й платить.

Влітку обіцяв, що до осені всі вже виїдуть за кордон. Та протягом осені він вимагав все більше «інвестицій» – за консульський збір та інші послуги і забрав документи людей, що до цього зверталися. Згодом він заявив, що летить в одну із скандинавських країн і зник – з грудня його телефон не відповідав. Ошукані волиняни поїхали шукати свого горе-працедавця в його рідне місто. Виявилося, що нікуди він не їздив і святкував новорічні свята вдома.

Після візиту волинян пан Хмєльницький повернув документи вже наступного дня. Разом з документами він також повернув мізерну частину «видурених» коштів. Пообіцяв решту грошей повернути пізніше. Проте, подумавши, сказав, що нікому нічого повертати не буде. Наразі в Сокальському міському відділку поліції зареєстрована колективна заява під реєстраційним номером 95 від 07.01.2017 року. Сокальські правоохоронці обіцяють узяти справу під особливий контроль.

Джерело: V24