Державна інспекція Праці (Państwowa Inspekcja Pracy — РІР) запровадила інфолінію для працівників з України. За спеціальними номерами телефонів українці можуть отримати інформацію та поради щодо умов працевлаштування на теренах Польщі. Як наголошено на сайті інспекції праці, консультації спеціалісти надаватимуть українською мовою.

Отож поради, щодо легальності працевлаштування громадян України на території Польщі надаватимуться від понеділка до п’ятниці з 9:00 до 15:00 за номером телефону 22 391 83 60 – рекомендований номер для тих іноземців, які працюють або хочуть працювати на теренах Мазовецького, Лодзького, Великопольського, Свентокшиського, Люблінського та Любуського воєводств(mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i lubuskiego)

Також з понеділка до п’ятниці між 9:00 і 15:00 можна телефонувати за номером 89 333 17 41 – цей номер рекомендований для тих знайшов або шукає роботу у Вармінсько-Мазурському, Підляському, Куявсько-Поморському, Поморському та Західнопоморському воєводствах(warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego).

За номером телефону 22 111 35 29 поради надаватимуть тим, хто працевлаштований у Підкарпатському, Малопольському, Сілезькому, Опольському та Нижньосілезькому воєводствах (podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego). Щоправда, за цим номером можна буде телефонувати з понеділка по середу від 16.00 до 20.00.

А вже цього, 2020 року, польська Державна Інспекція Праці запланувала провести 72 тисячі перевірок. Зокрема у фірмах зі сфери будівництва, торгівлі, сільськогосподарських підприємств, обробки м’яса, лісництва та тимчасової праці. Як повідомляє портал money.pl, інспектори особливу увагу приділятимуть підписанню цивільно-правових угод у ситуаціях, коли замість них мали б бути підписані угоди про працю. Також під пильне око інспекторів потрапить виплата мінімальної погодинної ставки. Мінімальна зарплата в Польщі з 1 січня 2020 року становить 2600 злотих брутто. У порівнянні з минулим роком збільшення складає 350 злотих брутто. Це означає, що працевлаштований легально за трудовим договором (umowę o pracę) не може заробити менше згаданої суми. Однак безліч осіб працює за цивільними угодами, серед іншого це umowa zlecenie. В цьому випадку поняття мінімальна зарплата не є обов’язковим, однак обов’язковим є мінімальна погодинна ставка, це означає, що працедавець не може заплатити за годину роботи менше ніж становить сума визначена державою. На сьогодні це 17 зл. брутто за годину роботи.

Джерело: Наша Польща