У Польщі впроваджується IRIS – це міжнародна система найму, призначена для кадрових агентств і роботодавців, в яких працюють іноземні працівники та ті громадяни, які шукають роботу за кордоном і хочуть бути впевненими в тому, що вони звертаються до чесних агенцій. Ця система створена за ініціативи Міжнародної організації з міграції.

IRIS – це система, яка працює на основі дотримання етичних стандартів найму і  добровільної сертифікації агентств, що займаються працевлаштуванням співробітників з-за кордону. Програма допомагає здобувачам роботи розпізнавати чесні агентства, знижує ризик порушення їх прав і розширює доступ до засобів правового захисту. Роботодавці можуть визначити чесних посередників і підвищити прозорість процесу найму.

“Сертифікат IRIS гарантує, що процес найму буде прозорим, і співробітники будуть відбиратися на основі компетентності”, – каже Анна Ростока, директор Міжнародної організації з міграції в Варшаві.

Система у першу чергу орієнтована на кадрові агентства, а також на роботодавців, які наймають іноземних працівників, і тих, хто шукає роботу за кордоном і хоче бути впевнений, що вони використовують чесно діючі агентства. В даний час система впроваджена в багатьох країнах Азії, Африки, Північної та Південної Америки, а також в європейських країнах, зокрема в Польщі і Україні. Для кадрових агентств IRIS забезпечує оптимізацію витрат і створює ринкові переваги. У свою чергу, це є великою цінністю для урядів, оскільки підтримує дотримання законодавства та оптимізацію управління міграцією.

“Сертифікат IRIS відрізняє агентство і є інформацією для клієнтів роботодавців та осіб, що шукають роботу за кордоном, про те, що це агентство працює етично і відповідає законодавству і міжнародним стандартам. Це важливо для роботодавців, оскільки дає велику ймовірність вибору підходящого працівника для даної посади, впевненість в тому, що працівник знає і приймає умови найму і перебування в Польщі”, – каже Анна Ростока, директор Міжнародної організації з міграції в Варшаві.

“У свою чергу, для тих, хто шукає роботу за кордоном, IRIS дає більше шансів знайти вакансії відповідно до їхньої освіти і впевненість, що здобувачи не будуть обмануті і ображені. Це означає, що вони можуть безпечно користуватися послугами даного агентства і що представлена пропозиція про роботу є надійною, роботодавець перевірений, і все буде відбуватися відповідно до чинного законодавства. Сертифікат має термін дії і зобов’язує агентство постійно дотримуватися стандартів. Таким чином, дії агентства контролюються і воно має проходити аудит кожні 12 місяців і повторнк сертифікацію зар на 2 роки”, – додає Анна Ростока.

Мета IRIS – зміна рекрутингової індустрії шляхом:

  • Виявлення і супровіду осіб, що займаються етичним набором співробітників;
  • Просування принципу «роботодавець платить» (роботодавець, а не працівник платить за працевлаштування);
  • Поліпшення належної обачності з боку компаній, урядів і здобувачив роботи;
  • Підвищення прозорості процесів найму.

Джерело: in-poland.com