Сотні тисяч українських трудових мігрантів в’їхали в Польщу після ослаблення карантину, їх потік зростає з кожним місяцем. Про це розповів голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

“У зв’язку з економічною кризою з’явилися сотні тисяч безробітних. Це люди, які розуміють, що не можуть заробити гроші в Україні, і шукають роботу за кордоном. Попит на українських трудових мігрантів досить великий. Наприклад, Польща очікувала, що тільки в травні до них приїдуть 480 тис трудових мігрантів. В цілому в травні заїхало понад 100 тис, і в червні ця цифра наближається до 110 тис, тобто потік збільшується”, – повідомив він.

За словами експерта, світова криза вплинула на доходи роботодавців, тому трудовим мігрантам не слід розраховувати на великі зарплати. “Я сподіваюся, що хоча б зарплати не будуть зменшуватися. Однією з таких ознак того, що зарплати не будуть рости, є звернення Асоціації роботодавців Польщі до місцевого уряду з проханням не підвищувати розмір мінімальної зарплати, який планувався в 2021 році. Головне завдання підприємців – зберегти робочі місця, а згодом зарплати будуть підвищуватися разом із зростанням економіки”, – зазначив Воскобойник.

Джерело: Україна 24