Щоб українські заробітчани могли отримувати пенсії, необхідно будувати дипломатичні «мости» між країнами. Інакше у цих людей не буде зовсім нічого. Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» розповів президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

«Цивілізовані країни укладають між собою угоди стосовно заробітчан, які певний час працюють за кордоном. Потім, сплачуючи податок, вони зможуть отримати пенсію. Я не скажу, які саме угоди, бо у кожному випадку вони різні», – зазначив Володимир Лановий.

За його словами, для того, щоб українські заробітчани могли отримувати пенсії, потрібно на дипломатичному рівні будувати якісь «мости» між країнами. «Для цього є спеціальні програми, за якими треба працювати. Інакше у цих людей не буде зовсім нічого», – каже екс-міністр економіки.

На його думку, з нинішнім урядом нічого схожого не вдасться, адже він є «аморальним».

«Кабінет міністрів не думає про тих пенсіонерів, він просто «викинув» їх. З першого січня мінімальну зарплату підняли на 100%, а на скільки підняли пенсії? От в світі завжди є кореляція між пенсією та зарплатою. У Європі різниця приблизно складає 60%», – розповідає президент Центру ринкових реформ.

На його думку, схожого виду кореляція є в тому числі і моральним аспектом. «Як вони можуть дивитись в очі батькам чи дідам своїм, які погано харчуються чи не можуть купити собі ліків? Наша нація буде про це думати? Вона буде виховувати дітей на таких прикладах. Як молодь відноситься до старих, так відноситимуться і ті діти, які це все бачать», – заявив Лановий.

Джерело: ZIK