В Україні та Польщі з квітня розпочнеться широка кампанія “Партнерство і працевлаштування”, яка матиме на меті популяризувати легальне і без порушень законодавства працевлаштування українців в РП.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу розповів голова Польсько-української господарчої палати, екс-міністр економіки Польщі Яцек Пєхота.

“Кампанією ми хочемо протидіяти патологіям під час рекрутації працівників в Україні, а з іншого боку в Польщі боротися з випадками, коли посередники не дотримуються умов працевлаштування у питаннях грошової винагороди, соціального забезпечення, вже не кажучи про випадки нелегального працевлаштування”,- зазначив Пєхота.

За його словами, головним партнером Польсько-української господарчої палати щодо цієї кампанії в Україні буде Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування. Пєхота зазначив, що до неї залучатимуться й державні органи, зокрема Державна інспекція праці Польщі.

“Зараз ми збираємо партнерів для цієї кампанії — організації, фірми, людей доброї волі, які хочуть, аби працевлаштування українців за кордоном відбувалося прозоро, чітко, у відповідності до закону по обидва боки кордону”,- констатував голова Польсько-української господарчої палати.

Пєхота повідомив, що робоча назва кампанії “Партнерство і працевлаштування”, де партнерство означає польсько-українську співпрацю, а працевлаштування — легальність дій.

Він зауважив, що кампанія не обмежуватиметься у часі, і проводитиметься тривалий час у формі семінарів, круглих столів, конференцій, під час яких усі зможуть викласти свою думку щодо покращення ситуації у контексті боротьби з порушеннями при працевлаштуванні.

Офіційно кампанію започаткують під час балтійського бізнес форуму (Baltic Bisiness Forum) у місті Свіноуйсцє 18-20 квітня.

За приблизними підрахунками, в Польщі на сьогодні перебуває приблизно мільйон трудових мігрантів з України. Досить часто трапляються випадки, коли нечесні працедавці або посередники обманюють українців, не виплачуючи їм зарплату чи не надаючи їм соціальних гарантій, або ж взагалі відмовляючи їм у легальному працевлаштуванні. Подекуди це призводить до трагічних наслідків, коли людина зазнавши серйозних травм на виробництві чи серйозно захворівши, залишається наодинці із своєю проблемою.

Джерело: Укрінформ