Варшава, 31 жовтня 2016 р. Сьогодні відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування та Польським союзом підприємців та роботодавців (ZPP). Під час підписання документу сторони відзначили, що цей крок є початком співпраці  між польськими роботодавцями та українським громадським суспільством, який буде сприяти розвитку економічних взаємозв’язків та в цілому допомагатиме  діалогу між Україною та Польщею. Також були підняті питання взаємодії польського бізнесу з українськими посередниками з міжнародного працевлаштування та заходи щодо боротьби з шахраями, які у великій кількості оперують сьогодні на цьому ринку.

«Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування виступає за тісну співпрацю між громадськими організаціями України та Польщі у питаннях, пов’язаних з трудовою міграцією. Сьогодні у Польщу їдуть на роботу сотні тисяч українців і наше завдання полягає в тому, щоби разом з польськими колегами максимально інформувати майбутніх заробітчан про те, як треба правильно шукати роботу. На жаль, багато з українців стають жертвами шахраїв ще в Україні, тому що не знають простих правил перевірки компаній – посередників, які надають послуги у сфері працевлаштування. З іншого боку, у Польщі є багато підприємців, які із задоволенням хочуть бачити у себе на роботі наших співвітчизників та відзначають їх працелюбність та самостійність», – відзначив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

«Сьогодні існує дуже серйозна проблема, пов’язана з відтоком молоді із Польщі. Як всім добре відомо, ми перебуваємо у стані демографічної катастрофи. Це обумовлено тим, що польська молодь їде з країни через високі податки, нестачу квартир для оренди та неможливість отримати хорошу роботу в маленьких містах. А для економічного зростання Польща потребує трудових мігрантів. За нашими підрахунками, до 2050 року знадобляться 5 млн працівників з-за кордону. Українці звичайно будуть серед них, адже вони сьогодні найбільш активно їдуть працювати до Польщі», – сказав Цезари Казьмірчак, керівник Союзу підприємців та роботодавців Польщі.

Довідка:

Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування є неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація була створена заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що збираються шукати роботу за межами України.

Союз підприємців та роботодавців Польщі є громадською спілкою, яка вирішує питання поліпшення бізнес клімату у Польщі, сприяє розбудові малого та середнього бізнесу та інформує суспільство про урядові новації та законопроекти у сфері підприємництва та працевлаштування.