Криниця-Здруй (Польща), 07 вересня 2018 року. 37% українських трудових мігрантів хочуть працювати у Німеччині згідно з соціологічними дослідженнями. І ця можливість в них з’явиться найближчим часом, адже німецький уряд готує зміни до свого законодавства щодо працевлаштування громадян країн, які не входять до ЄС. Ця тема активно обговорювалась під час панельної дискусії: «Трудові мігранти. Як вони впливають на економіку країни»?, що відбулась під час 28-го економічного форуму у місті Криниця-Здруй у Польщі. Вже з наступного року українські некваліфіковані трудові мігранти, скоріш за все, отримають можливість офіційно працювати у Німеччині впродовж 6 місяців. Це може призвести до значного відтоку наших громадян з Польщі, тому що в Німеччині вони можуть заробляти ще у 2-3 рази більше, ніж у цій країні. Крім того, може початись нова хвиля трудової міграції з самої України до Німеччини, що призведе до посилення дефіциту робочої сили вдома. В цих умовах головним завданням залишається забезпечення соціального захисту трудових мігрантів за кордоном.

«Трудова міграція є звичайно дуже серйозним викликом. Значення має не тільки фактор різниці заробітних плат у тій чи інший країні. Напевно ще впливають такі дуже важливі речі, як наявність відповідної інфраструктури, відчуття власної безпеки, захищеність, можливості планувати своє майбутнє і все те, що пов’язують зі стабільним розвитком. В цілому ми уклали близько 20 угод з країнами, де є трудова міграція наших громадян, щодо соціального захисту українців за кордоном. Тепер завдання стоїть в тому, щоб контролювати дотримання цих угод. І тут ми можемо спиратися на ті організації, які створюються українськими мігрантами за кордоном… За перші півроку грошові перекази в Україну від трудових мігрантів зросли на 30%, досягли майже 5 млрд євро за офіційними даними. Фактично, наші люди, які працюють за кордоном, за перше півріччя вклали в економіку країни значно більше грошей, ніж складають прямі іноземні інвестиції», – повідомив Андрій Рева, міністр Соціальної політики України.

«Українці почнуть переїжджати до Німеччини на роботу, адже вони зможуть там заробити у 2-3 рази більше ніж у Польщі. Тут все очевидно і не треба мати ілюзій з цього приводу. Тільки грошима польському бізнесу не вдасться втримати українців на своїх підприємствах. Але Польща може зробити набагато більше ніж Німеччина у справі адаптації українців та їхнього соціального захисту на своїй території. Європейська економіка потребує робочих рук і без наших громадян вона не зможе обійтись. Питання тільки в тому, які країни раніше це зрозуміють та створять найбільш оптимальні умови для трудових мігрантів з України», – розповів Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.