Свіноуйсьце, 22 вересня 2017 року. Відміна ліцензій на міжнародне працевлаштування дозволить вивести цей ринок з тіні та дасть змогу державі отримати чітку статистику щодо кількості українських трудових мігрантів, які працюють за кордоном. Учасники ринку повинні самі повідомляти державу, що вони займаються цим видом діяльності, як це відбувається у Польщі. Про це говорилося на щорічному Балтік Бізнес Форумі, який проходив 20-22 вересня у польському курортному місті Свіноуйсьце. Також багато часу було присвячено питанням боротьби з корупцією в Україні. На думку більшості з експертів, саме відсутність прогресу в цьому питанні є перешкодою для подальшого розвитку нашої країни. В тому числі і для створення нових робочих місць. В цих умовах, українські робітники продовжують шукати щастя в інших країнах, особливо в Польщі, де вони отримують легальну роботу, зарплату, вищу за українську у 4-5 разів, та повноцінне соціальне страхування. А Українська держава досі не може порахувати – скільки трудових мігрантів виїхали з країни.

“Зараз в Польщі працює 700 шведських компаній, що звичайно ж мало, але в Україні в той самий момент присутні тільки 100 шведських компаній. Чому так? Тому що Україна не створює умови для захисту інвестицій. Немає умов для роботи в прозорому середовищі. В Україні повинні бути проведені реформи, які захистять бізнес”, – заявив Даніель Ларсон, радник посольства Швеції в Польщі.

“Дуже важливо започатковувати спільні підприємства між європейськими країнами й Україною, і для цього потрібні прийнятні умови в бізнес середовищі. Також треба завжди пам’ятати про боротьбу з корупцією. Україна повинна створити структури, які підтримають своїх підприємців. Ваша країна чекає на інвестиції, але вони самі не зможуть поміняти Україну, не проведуть реформи і ви повинні це розуміти”, – вважає Торстен Воллерт, член Європейської Комісії.

“Ринок міжнародного працевлаштування України на 99% знаходиться в тіні. Фактично, більшість компаній, які відправляють на роботу за кордон українців, не несуть за них ніякої відповідальності. В Україні цей вид діяльності ліцензований, але через бюрократичну тяганину, корупцію і застарілі підходи, ліцензія не працює. Ми пропонуємо уряду скасувати ліцензію на міжнародне працевлаштування. Точніше, зробити її повідомною, коли компанія сама повідомляє в державні структури про те, що збирається займатися цим видом бізнесу. У разі скасування ліцензії, держава зможе вже протягом року отримати чітку картину трудової міграції українців, тому що легальні компанії – посередники зобов’язані повідомляти про те, в які країни і компанії вони відправляють людей на роботу”, – наголосив Василь Воскобойник, голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.