Видання «Rzeczpospolita» звертає увагу, що середня реальна заробітна плата в Польщі швидко наздоганяє рівень заробітків у більшості країн так званого старого Європейського Союзу. Міф заможного Заходу зникає поволі, особливо це стосується польського села й міст до 100 тисяч населення.

Як повідомляє кадрове агентство Work Service, надалі одна п’ята поляків планує виїзд за кордон на постійне проживання, в 70-ти відсотках мотивуючи це вищою зарплатою. На перший погляд це здається слушним. Хоч платня в Польщі зросла, вона є набагато нижчою, ніж на Заході. Проте, аналіз вартості стандартного кошика товарів і послуг, який Євростат оприлюднив у грудні, показує, що в Польщі за цей набір слід заплатити 54 відсотки середньої ціни в ЄС – менше він коштує лише в Болгарії (48 відсотків) та Румунії (52 відсотки).

В Іспанії цей показник дорівнює 92 відсотки, в Італії – 100 відсотків, у Німеччині – 103 відсотки, у Франції – 108 відсотків, а у Великій Британії – аж 122 відсотки. Для поляків, які виїжджають до цих країн на кілька місяців, щоб заробити й дуже економлять, це не так дошкульно. Та у випадку постійного проживання різниця між середньою зарплатою і реальною купівельною спроможністю між Польщею та Іспанією, Італією чи Великою Британією майже зовсім зникає.

Джерело: Польське радіо