Аж 154,5 млрд злотих (понад 35 млрд євро) заробили у 2018 році польські трудові мігранти. Це на 18 млрд злотих (4,1 млрд євро) більше, ніж у 2017 році. Однак грошові перекази до Польщі з-за кордону зменшуються, позаяк дедалі більше польських емігрантів вирішує на постійно залишитися за межами Польщі, – пише «Rzeczpospolita».

Із найновішого звіту фірми Euro-Tax випливає, що середня заробітна плата поляків, котрі працюють в інших країнах Європи, становила у 2018 році понад 8,6 тис. злотих (майже 2 тис. євро), що майже на 1 тис. злотих більше, порівняно з попереднім роком.

«Частина клієнтів впродовж року працює у двох країнах, наприклад, Великій Британії і в Німеччині. Саме у ФРН у 2018 році найбільше, на 11%, збільшилися загальні заробітки польських мігрантів, до приблизно 27 млрд злотих (понад 6 млрд євро). Однак все ж найбільше поляки заробили на Британських островах – майже 35 млрд злотих (майже 8 млрд євро).

В Euro-Tax вважають, що, попри поліпшення умов праці на польському ринку, число заробітчан з Польщі не зменшується, адже на Заході та Півночі Європи (зокрема у Норвегії) можна заробити у декілька разів більше, ніж у Польщі.

Джерело: Польське радіо