Стягнення внесків до пенсійного фонду з українських мігрантів, які працюють в Європі, виглядає як намагання обкласти фонд заробітної плати іноземних компаній українськими податками. Про це  заявила економіст Тетяна Шевцова.

«Систему внесків до пенсійного фонду трудовими мігрантами можна реалізувати тільки на добровільних умовах. Адже ми ще не реформували свою пенсійну систему. Виглядає це все, як бажання обкласти фонд заробітної плати іноземних компаній нашими податками. А це абсолютно нереалістично. Я не бачу такого механізму. Стимулювати треба людей, щоб вони хотіли працювати і розвиватися в Україні. Можливо, громадянин вже вибрав країну, в якій він знаходиться на заробітках, як місце, де він хоче отримувати соціальні гарантії, тобто, залишитися на пенсію. Адже в ЄС пенсії та соціальне забезпечення набагато вище, ніж в Україні», – сказала економіст.

«Завдання, яке собі ставить Мінсоцполітики необхідно переглядати в бік розвитку українського ринку праці. Щоб українці тут працювали і забезпечувалися пенсіями. Займаючись розвитком податку на виведений капітал, я не можу простежити іноді виведення капіталу з України, а як оподаткувати те, що трудовий мігрант отримує в Європі? Цей метод абсолютно недієвий», – підсумувала Шевцова.

Джерело: Журналіст