Експерт у справах ринку праці оцінює у виданні «Dziennik Gazeta Prawna» за середу, що в Польщі є від 1,2 до 1,5 мільйона працівників зі Сходу. Внески у Закладі соціального страхування (ZUS) сплачує приблизно пів мільйона осіб, тобто майже дві треті не мають постійної роботи. Також вони не мають дозволу на роботу, тому не в’їдуть до Польщі. Часто це люди, які займаються послугами, пов’язаними з опікою. «Масштаб проблеми залежатиме від того, як довго будуть закриті кордони. Від цього вже потерпають торгівля та сфера послуг. Незабаром дефіцит працівників може відчути багато виробничих підприємств. 18 відсотків компаній у Польщі працевлаштовує громадян України, в тому числі аж 40 відсотків великих підприємств. Це підтверджують самі власники», – пише видання.

 Тому, повідомляє «Dziennik Gazeta Prawna», компанія Personnel Service разом з організацією Роботодавці Республіки Польща звернулася до влади з пропозицією, щоб працівникам з України, в яких закінчується або закінчився термін візи, автоматично відновлювати право на перебування та роботу. За даними газети, уряд працює над таким рішенням. Воно повинно бути включене до наступного закону про коронавірус. Дозвіл на роботу мав би продовжуватися автоматично.

Але найважливіше питання – це заяви, що їх компанії видають іноземцям, яких планують прийняти на роботу – на такій основі в Польщі працює більшість іноземців. «З уряду надходять офіційні запевнення, що в їх випадку діючі правила залишаться без змін. Економічних іммігрантів, які хочуть в’їхати на цій підставі, впустять до Польщі. Прикордонна служба має роздавати їм листівки також українською та російською мовами з інформацією про обмеження, пов’язані з епідемією. Це, зокрема, обов’язковий карантин», – пише щоденник.

Джерело: Польське радіо