Міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії. Факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти у субсидії, якщо людина:

– отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі як стипендія, допомога при народженні дитини;
– перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні;
– декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ.

До останнього випадку відносяться заробітчани, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ і на основі цього отримати субсидію. Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням перелік країн, з якими в України є угоди в сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування.

Тому, якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.
Раніше Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що ні депозити в банку, ні відсотки від них, ні кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії. Зазначимо, що для призначення субсидії безробітному ЄСВ потрібно сплатити лише за три місяці періоду, за які беруться доходи для розрахунку розміру субсидії.

Джерело: Прямий