Кількість трудових мігрантів з України в одній лише Польщі наблизиться до двох мільйонів чоловік за підсумками поточного року. Таку думку висловив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник під прес-конференції в інформагентстві ГолосUA.

«У 2016 році Польщею було видано 1,3 мільйона дозволів на роботу, в першому півріччі 2017 го було видано вже 750 тис запрошень. За оцінками польської сторони, до кінця 2017-го року в Польщу заїде близько 1,8 млн українських трудових мігрантів», – зазначив експерт.

За його словами, примітно, що переважна більшість дозволів на роботу українським мігрантам видають польські компанії з працевлаштування. Так, за статистикою, на 1885 ліцензованих компаній з працевлаштування в Польщі припадає лише 185 аналогічних фірм в Україні, відкритих в цьому році. При цьому В. Воскобойник додав, що діюча система ліцензування в Україні забюрократизована, не сучасна і фактично гальмує розвиток легального ринку працевлаштування. Нагадаємо, Європейська комісія проведе оцінку виконання Україною безвізового режиму до кінця цього року.

Джерело: ГолосUA