Трудова міграція з України буде зростати ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі. Про це повідомив директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук в інтерв’ю польському інформагентству Polska Agencja Prasowa Biznes.

Ніколайчук визнав, що еміграція породила прогалини на українському ринку праці. “Тема мігрантів є для нас серйозною причиною для занепокоєння, адже в такому масштабі, який ми спостерігаємо зараз, це, безумовно, вплине на наш потенційний ВВП”, – заявив він.

В НБУ порахували, що за останні два роки міграція привела до зменшення робочої сили на 5-8%. “Раніше ми оцінювали зменшення в 3-4%, тому перегляд оцінки є дуже великим”, – додав Ніколайчук.

Крім того, він зазначив, що тема мігрантів має досить високий вплив  на потенційний ВВП, особливо з огляду на те, що виїжджають найбільш працездатні громадяни. Значна кількість – близько 70% – це чоловіки. У віковому розрізі близько 35% це емігранти до 30 років, і це стало тенденцією. За його словами, ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижче.

При цьому, в НБУ сподіваються на поліпшення якості життя в Україні. “У наступні 2-3 роки збільшення чисельності може бути значним, але ми очікуємо скорочення кількості мігрантів в середньостроковій перспективі”, – заявив він.

Представник Нацбанку також додав, що такий прогноз обумовлений, зокрема, різницею в оплаті праці в Україні та Польщі.

“Дійсно, ми бачимо, що кількість людей, готових їхати на роботу за кордон, збільшується, і така оцінка є обґрунтованою і відповідає нашим очікуванням. Ми відзначаємо істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі. Оплата приблизно вище в 3 рази і цю різницю не можна так швидко вирівняти”, – зазначив Ніколайчук.

Крім того, в НБУ нагадали, що війна на Донбасі продовжує впливати на міграційні процеси в Україні. “Три роки тому основними мігрантами були жителі західної частини України, тоді як зараз значну частину складають жителі східної частини країни”, – сказав глава департаменту.

Джерело: Новое время