У Польщі компанія Lindab відкидає звинувачення в дискримінації та пояснює, що жовті футболки носять не лише працівники з України. Про це йдеться в заяві на сайті компанії.

В Lindab зазначають, що одним із способів забезпечення ефективності та безпеки на робочому місці є використання різних кольорів захисного одягу для полегшення швидкої ідентифікації. Наприклад, бригадири носять сорочки червоного кольору, техніки – зелені.

У компанії розповідають, що близько року тому у виробничому цеху та на складі виникли проблеми через те, що не всі розмовляли однаковою мовою.

“Ми також встановили, що деякі співробітники знають як польську, так і іншу мову, і таким чином можуть перекладати. Таке рішення дозволило організувати ефективну систему комунікації між співробітниками, яка полягає у направленні повідомлень безпосередньо людям, які їх розуміють, а також, якщо це необхідно, можуть перекласти та передати їх зміст іншим”, – пояснюють в компанії.

З моменту впровадження нової системи всі співробітники, які розмовляють польською, не носять жовтих футболок, а працівники, які можуть допомогти як перекладачі – носять помаранчеві футболки.

“Вибір окремих кольорів не був продиктований ніякими прихованим підтекстом. Така система застосовується до всіх іноземців-працівників, які не розмовляють польською мовою”, – наголошують в Lindab.

В компанії переконують, що раніше не отримували нарікань робітників через колір форми.

“Звичайно, ми вже звернулись до юридичної консультації, щоб переконатись, що це рішення не суперечить застосованим антидискримінаційним законам. Тим не менш, ми продовжимо переговори, щоб переконатися, що це найвигідніше рішення для всіх співробітників наших заводів”, – додали в Lindab.

Джерело: Еспресо