В Польщі реалізовано проект, в рамках якого українці можуть безкоштовно влаштуватися на роботу. Більш детально про це сайту “Польща Сьогодні” розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, голова комітету з питань міграції в Polish-Ukrainian Chamber of Commerce Василь Воскобійник.

“Безкоштовне працевлаштування вилікує Україну від шахраїв. Проблема шахрайства при працевлаштуванні за кордоном стосується сьогодні десятків тисяч українців. При масовому пошуку роботи в інших країнах, громадяни стають жертвами різних шахрайських схем. Найпопулярнішою практикою є – взяти гроші за вакансію з претендента і зовсім не відправити його на роботу. Шахраї користуються тому, що українці не ознайомлені з зарплатами в інших країнах, не звикли до офіційного працевлаштування і уявляють собі роботу в розвинених країнах, як легку прогулянку за яку ще добре заплатять“, – розповів Василь Воскобійник.

За його словами, саме тому, що люди не звертають уваги на те, які договори вони підписує з посередниками і скільки грошей їм доводиться віддавати за вакансію. Адже що таке 300, 400, 500 євро в порівнянні з 3000-4000 євро, які вони ось-ось будуть заробляти в іншій країні?

Прозріння настає дуже швидко, коли посередник зникає з отриманими грошима і не відповідає на телефонні дзвінки. Така стандартна для України ситуація дуже добре відома нам, у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування. Ми багато думали над тим, яким чином можна припинити ганебну практику обману українців шахраями. Адже ми не керуємо поліцією, податковими органами та іншими контролюючими структурами“, – пояснює Василь Воскобойник.

Рішення знайшли після того, як було проаналізовано діяльність легальних компаній посередників, які мають постійні контакти серед роботодавців за кордоном і відправляють людей тільки на офіційну роботу. Таким компаніям не потрібно брати гроші з претендентів за якісь, часто міфічні послуги, тому що вони отримають винагороду від свого замовника – роботодавця, який з їх допомогою підбирає собі персонал.

Згідно з цим прийшло розуміння, що для подолання шахрайства потрібна повна заборона компаніям – посередникам брати гроші з українців за пошук роботи. Коли шахрай не зможе приймати готівку з людини за свої послуги, він втратить інтерес до цієї діяльності, тому що в його базі немає роботодавців в інших країнах, він в реальності зацікавленої тільки в тому, щоб зібрати гроші з претендентів і вчасно зникнути“, – додає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Крім цього, безкоштовне працевлаштування вдарить і по «сірим» посередникам, які відправляють людей до неперевіреними роботодавцям і не цікавляться подальшою долею трудових мігрантів за кордоном, тому що гроші від них вони вже отримали.

На відміну від них, нормальні рекрутингові агентства отримують гроші за свою роботу лише через 1-3 місяці після того, як людина відпрацював у роботодавця. Таким чином, вони прямо зацікавлені в тому, щоб розповідати громадянам, які шукають роботу, всю правду про те, де і в яких умовах доведеться працювати, яку зарплату отримувати, якого графіка роботи дотримуватися і багато іншого.

Тому, якщо українець приїде до роботодавця і побачить інші умови, чим йому розповідали, то він просто не залишатиметься на підприємстві і посередник не отримає винагороду. Залишається додати, що практика безкоштовного працевлаштування існує в багатьох розвинених країнах світу і Україні треба перейняти цей досвід і нарешті покласти край шахрайства в цій сфері“, – підкреслює Василь Воскобійник.

Джерело: Польша Сьогодні