У Познані 65 іноземців – 27 громадян України та 38 громадян Молдови – працювали без необхідних дозволів на працю. Порушення виявили в результаті проведеного контролю співробітниками Прикордонної служби Польщі в одній з познанських агенцій тимчасової праці.

«Під час перевірки документів про працевлаштування 109 іноземців, виявлено, що 65 іноземців – 27 громадян України та 38 громадян Молдови – працювали без необхідних дозволів на працю. Іноземці виконували доручену їм виробничу, будівельну роботу», – сказав речник коменданта Надоджанського відділу Прикордонної служби Рафал Потоцький.

Він додав, що після виявлення порушень до суду буде направлено клопотання про покарання як працедавця, так й іноземців, які працювали у нього нелегально.

За порушення закону про працевлаштування та інституції ринку праці працедавцю загрожує штраф у розмірі не менше 3 тис. злотих, натомість працівникам доведеться сплатити не менше по 1 тис. злотих.

Рафал Потоцький підкреслив, що контроль законності працевлаштування іноземців є одним з пріоритетів Прикордонної служби. За його словами, незаконне працевлаштування у Польщі іноземців постійно зберігається на високому рівні і не можна говорити ані про зменшення, ані про збільшення цього негативного явища.

На іноземців, після виявлення факту їхнього незаконного працевлаштування, крім фінансового покарання, чекає також рішення про повернення на батьківщину. Крім того, їм заборонено перетинати кордон Польщі протягом року.

Джерело: Наша Польща