У Середземному морі затримали українську яхту з 57 мігрантами, повідомила 11 жовтня Державна прикордонна служба України. Яхту затримали правоохоронні органи Греції в Каламакському морському регіоні Паліовуна. Із 12 членів екіпажу троє – українці.

«Як встановили оперативні співробітники Держприкордонслужби за останні два роки для здійснення переправлення нелегальних мігрантів морським шляхом було завербовано щонайменше 12 громадян України», – йдеться у повідомленні. У ДПСУ підкреслили, що з точки зору українського законодавства, українці, які переправляли нелегалів, є потерпілою стороною, оскільки їх було завербовано.

«У більшості випадків для спонукання українців до вчинення протиправної діяльності застосовувалися шахрайські методи переконання, їм не доводилася справжня мета перевезення осіб на прогулянкових яхтах та у 100% випадків не повідомлялися негативні наслідки в разі їх затримання правоохоронними органами», – зазначили у ДПСУ.

У березні МЗС України повідомляло, що в Греції станом на той час були затримані 148 громадян України, з них 132 – за звинуваченнями в перевезенні нелегальних мігрантів. Влітку в Україну повернулися 18 українських моряків, яких понад рік утримували в Греції. У МЗС закликали громадян України готуючись до роботи за кордоном, здобувати інформацію про майбутнього працедавця.

Джерело: Радіо Свобода