У 2014-2018 роках частка зростання економіки Польщі завдяки українським трудовим іммігрантам склала 11 відсотків, – про це за повідомленням Польського радіо, пише «Rzeczpospolita». За даними видання, за попередні п’ять років іммігранти зі Сходу, зокрема з України, вплинули на зростання ВВП Польщі, лише трохи менше ніж поляки, котрі виходять на ринок праці. А втім, Польща дуже мало дбає про те, аби їх затримати.

Від 2014 року польська економіка збільшилася на 22 відсотки. Якби не масовий потік на польський ринок праці трудових мігрантів з України, це зростання було б набагато меншим. Українці збільшили ВВП Польщі на приблизно 2,5 відсотки. Роль, яку вони відіграли у польській економіці, була особливо великою у 2018 році, коли зменшилося число поляків охочих працювати.

За підрахунками Національного банку Польщі та Варшавської школи економіки, число мігрантів з України, котрі працюють у Польщі, почало помітно збільшуватися з 2014 року, а у 2018 році могло перевищити навіть мільйон. Однак, Польща радше не може сподіватися подальшого потоку українських іммігрантів з динамікою, притаманною попереднім рокам. Вже у 2018 році вперше від 2014 року цей темп сповільнився. Як кажуть польські економісти, українці дедалі менше емігруватимуть, якщо економічна ситуація в Україні поліпшуватиметься, а нестабільна ситуація більшості заробітчан у Польщі створює ризик, що вони виїдуть, коли зміняться зовнішні обставини.

Про невизначеність, з якою стикаються українці, котрі приїжджають до Польщі, можуть свідчити дані Польсько-української господарчої палати, згідно із якими у деяких воєводствах на легалізацію перебування і праці вони змушені чекати майже рік. Крім того, дедалі більше українців хоче виїхати з Польщі в пошуках кращих заробітків.

Джерело: Наша Польща