Вихідці з України лідирують серед іммігрантів у Естонії. Зокрема, за першу половину 2018 року вони отримали втричі більше посвідок на проживання у країні, ніж іммігранти з усіх інших країн світу разом узяті. Більше того, серед мігрантів, які отримали дозволи на роботу в Естонії, лідерство українців виражене ще більш яскраво.

Так, за перше півріччя 2018 року Естонія видала 1268 посвідок на тимчасове проживання для іноземців, з них 941 отримали українці, 108 — Білоруси, 95 — росіяни. Решту 124 посвідок отримали представники всіх інших національностей.

Крім цього, Естонія видала близько 13,4 тисяч дозволів на працевлаштування, з яких 10,6 тисяч отримали вихідці з України (близько 80%). За даними МВС Естонії, третина тих, хто отримав дозвіл на тимчасове проживання у країні, мають вищу освіту.

Раніше в польському уряді повідомили, що у 2018 році кількість заяв на працевлаштування українців зменшилась на 25%. Зазначимо, що напередодні міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що трудова міграція з України припиниться, коли середня зарплата в країни зросте до 15 тисяч гривень.

Джерело: Громадське