Співробітники з України більше не хочуть миритися з низькою заробітною платою. Тільки менше 7 відсотків зможуть погодитися працювати менш, ніж за 2500 злотих на місяць. Це, безумовно, не сподобається багатьом роботодавцям, тим більше, що фінансові потреби поляків теж не одні з найнижчих. Про це пише польське видання pulshr.pl.

Працювати менш ніж за 2500 злотих? Абсолютно ні. Співробітники з України пред’являють все більш високі вимоги до оплати праці. В якийсь момент робітники з України почали рятувати місцеву економіку; про це слід прямо заявити. Поляки все рідше і рідше (і така ситуація зберігається) погоджуються на не дуже добре оплачувану роботу. Зазвичай низька зарплата чекає на некваліфікованих працівників, хоча варто пам’ятати, що не у всіх випадках (наприклад, робота на касах в магазинах Бедронка або Лідл сплачується нормально).

Спочатку, для українців, які приїхали до Польщі, це не було такою проблемою. Вони погоджувалися працювати за нижчими ставками (часто занадто низькими на думку поляків) і, таким чином, охоче наймалися польськими роботодавцями.

Однак зараз ситуація повільно змінюється. Співробітники з України хочуть заробляти більше (що не повинно дивувати). Опитування, проведене Гданьським бюро зайнятості, демонструє, що 47% українців, які шукають роботу в Польщі, хочуть, щоб вона була добре оплачуваною, з чесним роботодавцем, і цікавою. Фактично можна сказати, що це вимоги, які насправді не відрізняються від вимог поляків, які шукають роботу. 38% українців будуть задоволені зарплатою від 2500 до 3000 злотих на місяць. Але при цьому, більше половини – 55%, хочуть заробляти більше 3000 злотих на місяць. Ці очікування виросли за останні два роки.

Чи зможуть всі роботодавці дозволити собі підвищення заробітної плати, або деякі з них зацікавлені в співробітниках з ще більш віддалених регіонів світу? Додатковою проблемою для польських роботодавців стануть не тільки вимоги українців, але і той факт, що вони можуть незабаром почати виїжджати до Німеччини. Тоді, в свою чергу, польський ринок праці (але також і польська економіка) може зіткнутися з серйозними проблемами.

Джерело: in-Poland.com