Продовжується відтік українців за кордон, зокрема у країни Європи, де наші співвітчизники хочуть працювати та жити. За результатами 2017 року громадяни України знову зайняли перше місце по кількості отриманих посвідок на проживання у ЄС – 662 тис отримувачів, з них майже 88% у Польщі. Друге місце зайняли громадяни Сирії – 223 тис, з них майже дві третини в Німеччині, далі йде Китай – 193 тис, з них майже половина у Великій Британії, Індія – 163 тис, з них 44% у Великій Британії, США – 147 тис, з яких більше половини також у Великій Британії, Марокко – 108 тис, з них 41% в Іспанії та Афганістані – 87 тис, з них приблизно 61% у Німеччині. Близько половини всіх дозволів на проживання, виданих в ЄС в 2017 році, отримали громадяни цих семи вищеназваних країн.

Найбільше дозволів на проживання українцям видавала Польща – 585 тис. Близько 18,8 тис дозволів видали українцям в Чехії, 7,8 тис – в Угорщині, 4,2 тис – в Словаччині, 3,1 тис – в Данії. Німеччина слідує за Польщею в переліку країн ЄС, які в минулому році видали іноземцям найбільше дозволів на перебування. З 535 тис  дозволів переважну більшість отримали громадяни Сирії, Афганістану і Іраку. Більшість з тих, хто отримав дозвіл на проживання у ФРН, є біженцями (269 тис). Лише кожен десятий одержувач дозволу приїхав до Німеччини на роботу.

Найчастіше причинами видачі посвідок на проживання для українців були працевлаштування (87,7% випадків), сімейні обставини (4%), освіта (3,5%). Більшість громадян Китаю отримали дозволи на проживання на освіту (65%), марокканці (67%) по сімейним обставинам.  Інші причини (зокрема, статус біженця, захист і т.ін.) переважали серед афганців (92%), іракців (75%) та сирійців.

Джерело: Eurostat