Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування спільно з Державною службою зайнятості проведе в усіх регіонах України інформаційну кампанію з ознайомлення громадян з ризиками працевлаштування за кордоном через нелегальних посередників.
Як повідомив керівник соціальних проектів ГО “Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування” Микола Бровченко, інформованість громадян про ризики нелегального працевлаштування, згідно з опитуваннями Асоціації, біля нуля.
“Люди нічого не знають. Вони спілкуються тільки з посередниками, яких знайшли, як вважають, дуже вигідно. При цьому навіть не перевіряють, а чи має їх посередник ліцензію на ведення діяльності”, – зазначив Бровченко.
Як він зазначив далі, тільки 1 тис. компаній з 30 тис. працюючих в Україні, ведуть ліцензовану діяльність. Для ознайомлення громадян з ризиками нелегального працевлаштування Асоціація зняла кілька відеороликів, випустила “Абетку трудового мігранта”, має намір поширювати постери з інформацією про ризики працевлаштування за кордоном через нелегальні компанії та ін.
Як зазначив керівник асоціації Василь Воскобойник, для ефективної підтримки будуть залучатися легальні компанії-посередники, які відправляють українців за кордон, Державна служба зайнятості України та консульські служби МЗС.
“Компанії – посередники повинні нести відповідальність за людей, яких вони відправляють до іноземних роботодавців. Починати треба з інформування ще в Україні про умови роботи, проживання, трудового права, страхування. Легальне працевлаштування в перспективі значно вигідніше, ніж працевлаштування через шахраїв, які часто не гарантують ні наявності самої роботи, ні зарплати, ні умов проживання. Будемо починати з того, що разом з Держслужбою зайнятості скоро проведемо ряд заходів в обласних центрах України на базі установ центру”, – зазначив Василь Воскобойник.

Джерело: UBR