За порушення закону про працевлаштування іноземців компаніям довелося заплатити в цілому 1,2 млн євро штрафів. Більше тисячі нелегальних працівників виявила чеська Державна трудова інспекція протягом першої половини 2017 року. Більше половини нелегалів, які працювали в Чехії, виявилися іноземцями, в більшості випадків з України. За порушення закону компаніям довелося заплатити штрафи в загальному обсязі майже 31 млн крон (на сьогоднішній день – 1,2 млн.євро). До кінця року Чеська трудова інспекція має намір провести ще близько 5 тис контрольних рейдів, що, ймовірно, збільшить загальну суму штрафних санкцій, виписаних місцевим фірмам.

Під приціл чеської трудової інспекції в першу чергу потрапляють компанії, які відчувають найгостріше дефіцит робочих рук. «До галузей з найбільшим ризиком нелегального працевлаштування відноситься, наприклад, будівельний сектор, туристична сфера, в великій мірі машинобудування, а також харчова промисловість. Саме там спостерігається великий недолік робочої сили», – підкреслює Іржі Мацічек, зам генерального інспектора Державної інспекції праці.

Те, що більше половини виявлених нелегальних іноземних працівників є громадянами України, відповідає тренду останнього року в зв’язку з полегшеним доступом на чеський трудовий ринок. «Цим зловживають неофіційні трудові агентства, які, наприклад, привозять працівників з Польщі, не маючи при цьому необхідних дозволів», – пояснив Мацічек. Чеські роботодавці можуть і не знати, що мова йде саме про нелегальну робочу силу.

Джерело: Комментарии.ua