У Варшаві українські заробітчани провели акцію протесту проти порушення їхніх прав роботодавцями. Як повідомляється на сайті профспілки «Трудова Солідарність», на підтримку українців виступили також польські будівельники.

Як зазначається, причиною для протестів став інцидент, коли українців обманом змусили працювати на будівництві. Польський роботодавець пообіцяв їм зарплату й офіційне працевлаштування, проте українці так і не отримали на руки дозволів і підписаних договорів, що є порушенням польського законодавства.

Коли обурені заробітчани відмовилися виконувати роботу, їх зачинили на складі. Пізніше, до тиску на заробітчан підключився керівник підприємства. Він пообіцяв, що якщо українці припинять протест, то він проконтролює питання виплати грошей, в іншому випадку, зарплату їм не видадуть. Українські робітники піддалися на погрози і шантаж і виконали вимоги керівництва.

Зрозумівши, що їм ніхто не планує виплачувати зарплатні, заробітчани за підтримки українського профспілкового руху «Трудова Солідарність» і польського «Фонду Віталія Махінька щодо захисту трудових прав» вирішили зупинити роботу й оголосити страйк, щоб захистити свої права.

Також зазначається, що після початку страйку представники профспілки зателефонували до українського консула в Варшаві з проханням про допомогу. «Але реакція консула була дуже дивна. Консул вимагала, щоб українські робітники негайно розійшлись і нічого не «витворяли» інакше вона викличе поліцію, яка приїде, щоб заарештувати та депортувати протестувальників», – зазначили у профспілці і додали, що протестувальники самі викликали поліцію, яка дуже швидко приїхала і почала розбиратися у причинах страйку.

Як результат, під тиском поліції роботодавець пообіцяв у вівторок, 7 лютого, розрахуватися з українськими працівниками.

Джерело: Zaxid.net