Рівень задоволення тимчасових працівників з України роботою у Польщі зменшився проти 2018 року на 11 відсотків і становив у середньому 72 відсотки. Про це йдеться у дослідженні OTTO Work Force Polska, що публікує найсвіжіша «Rzeczpospolita». Як кажуть експерти, «змінилися не умови праці, а очікування».

Згідно з опитуванням, очікування трудових іммігрантів з України у Польщі є нині вищими, ніж ще три роки тому. За словами експертів, українці дедалі більше розуміють, які можливості дає польський ринок праці, а тому все частіше звертають увагу на привабливість пропозицій праці.

Згідно із дослідженням OTTO, анкетовані працівники з України найбільше задоволені взаєминами зі співпрацівниками (87 відсотків) та з працедавцем (86 відсотків). Однак найменше задоволених рівнем зарплат (51 відсоток) і можливостями професійного розвитку (39 відсотків).

Ще одним питанням, що негативно впливає на рівень задоволення працівників з України, є складні та довготривалі процедури, пов’язані з працевлаштуванням та легалізацією у Польщі.

Крім того, за дослідженням, нині вже 52 відсотки українських працівників, котрі тимчасово працюють у Польщі, думає про переїзд в іншу країну, найчастіше в Німеччину. У 2018 році таке бажання виявило 37 відсотків опитаних українців.

Джерело: Польське радіо