Практично рік в Україні діє закон “Про зовнішню трудову міграцію”, однак по факту ніякого ефекту від нього немає. Таку думку висловив директор Украналітцентра Олександр Охрименко. Він звернув увагу, що викладені в законі норми не вирішують проблем українців за кордоном, а по більшій мірі носять декларативний характер.

“Все зводиться до того щоб “поліпшити”, “зробити ефективним”, одним словом – набір гасел”, – говорить Охріменко, відзначаючи, що ніякої конкретики в законі немає. Також як приклад експерт розглядає питання пенсійного забезпечення трудових мігрантів. За словами Охріменка, в Україні немає відповідного законодавства.

Експерт пасторально-міграційного відділу УГКЦ Георгій Селещук зазначає, що до сьогоднішнього дня не були розроблені механізми реалізації закону. Він звернув увагу, що Мінсоцполітики виділив всього 1 людину, яка повинна була розробити пропозиції з питання повернення українських трудових мігрантів. Крім того Селещук вважає абсолютно не продуманим питання забезпечення виборчого права. Як приклад експерт розглядає Італію, де працюють понад півмільйона українців, однак там діють всього 4 виборчі дільниці.

Джерело: Апостроф