Уряд Польщі працює над новою соціально-міграційною політикою. Як поінформував під час XI Форуму Європа—Україна міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінський, вона повинна полегшити життя, зокрема, українцям, які працюють у Польщі.

Водночас польським фірмам буде простіше працевлаштовувати трудових іммігрантів з-за східного кордону. Крім того, новий пакет пропозицій має сприяти українцям у відкритті власних фірм у Польщі.

Пільги, за словами міністра Квєцінського, будуть пов’язані з польським ринком праці. Уряд у Варшаві хоче уважно вивчити, у яких регіонах Польщі та в яких галузях потрібні робочі руки з-за меж Польщі. У документі буде також вказано, які компетенції та професії необхідні країні.

Буде створено теж інформаційну систему про роботу, освіту, охорону здоров’я та помешкання. Польська влада хоче врегулювати цілий міграційний процес. Головні тези плану, за словами міністра, стануть відомими в найближчі дні. План, як відзначив міністр Єжи Квєцінський, буде готовий до літа.

Анджей Коркус, власник фірми “EWL Group”, яка займається пошуком закордонних працівників для польських роботодавців, каже, що Польща має ліберальну міграційну політику, однак проходження усіх формальностей пов’язане з тривалим очікуванням. Підприємець пропонує найняти додаткових чиновників, які видаватимуть дозволи на роботу.

Водночас він застеріг, що найкращі працівники не будуть довго чекати на необхідні документи, а трудових іммігрантів з України все активніше шукають підприємці з Чехії, Словаччини та Угорщини.

Робота над новою міграційною політикою в Польщі триває протягом кільканадцяти місяців. Як додав міністр Квєцінський, вона прискорилася після реконструкції польського уряду. Торік уряд Польщі скасував попередній документ від 2012 р., що визначав міграційну політику країни.

Також міністр інвестицій та розвитку під час форуму звернув увагу на зростання обсягу торгівлі між Польщею та Україною. На майже одну четверту збільшився експорт польських товарів в Україну — до 4,3 млрд злотих (1 млрд євро). Натомість імпорт з України у Польщу збільшився на 27 % — до 2,1 млрд злотих (500 млн євро).

Джерело: Monitor Info