Міністерство закордонних справ України заявляє, що в Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість – за перевезення нелегальних мігрантів. Про це на брифінгу повідомив державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць. За його словами, за останні роки ситуація з українськими моряками за кордоном значно погіршилася. “З моряками завжди були проблеми, але в таких масштабах, як це відбувається зараз, на жаль, не було вже давно, а можливо, й ніколи”, – наголосив дипломат.

У зв’язку з цим він сказав, що найбільші проблеми пов’язані з затриманням українських моряків в Греції та Італії. “У Греції станом на червень цього року тримають 151 українського моряка, з них 108 -засуджено, з яких 98 – за перевезення нелегальних мігрантів. Приблизно така сама ситуація спостерігається в Італії, де утримується близько 100 громадян України за перевезення нелегальних мігрантів”, – наголосив Заяць.

Він додав, що Україна та Греція мають намір укласти двосторонню угоду, щоб тим українським морякам, які умовно або достроково звільнені в Греції, можна було дозволити повернутися в Україну. “Ситуація така, що їх умовно, достроково звільняють, вони опиняються у Греції, яку не можуть залишити, без засобів на існування. Всі розуміємо, що існує великий ризик того, що вони будуть втягнуті в новий виток протиправної діяльності для того, щоб забезпечити себе засобами на існування. Щоб вирішити цю проблему, активно співпрацюємо з Міністерством юстиції. Сподіваємося, що вже найближчим часом ця угода буде підписана, і ця категорія зможе повернутися додому”, – заявив він.

Лише протягом останнього часу, зазначив дипломат, вдалося повернути 33 українських моряків на батьківщину. Йдеться про справи судна Mekong Spirit (27 липня 12 членів екіпажу повернулися до України) з Греції, судна RS 300-97 (27 червня 6 членів екіпажу так само повернулися в Україну), і також про повернення 15 членів екіпажу судна-банкрута Free Neptune з Оману.

Джерело: УНІАН