Сьогодні в Польщі працює мільйон українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані тільки 300 тисяч чоловік. «Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців Але застраховані в ЗДС (Загальнообов’язкове державне соціальне страхування) тобто в пенсійній системі, лише 300 тисяч», – акцентував міністр.

Він також уточнив, що в процесі міграції закладена велика проблема. «Людей відправляють з України в Польщу, ніби у відрядження. Але як тільки там вони отримують дозвіл на роботу, тут [їх] звільняють, а там вони не страхуються. Але оскільки вони там не сплачують страхові внески, то страховий стаж їм не нараховується. Якщо вони повернуться в Україну – то ані там, ані тут вони не матимуть права на пенсію», – підсумував міністр.

Він також додав, що в Україні є проблема нестачі фахівців. «У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу, кваліфікованих кадрів А якщо ця тенденція збережеться, то у нас взагалі буде брак кадрів, навіть некваліфікованих», – заявив Рева.

За словами міністра, в процес сезонної трудової міграції втягнуті до семи мільйонів українців, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб. У той же час він упевнений, що мігранти згадають про те, що вони українці, коли побачить в цьому грошову вигоду.

«Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37% реальна – на 19%. За перші п’ять місяців [поточного року] номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна – на 11%», – підсумував очільник Міністерства соціальної політики.

Джерело: ZIK