Однією з істотних проблем в питанні підвищення заробітних плат і боротьби з трудовою міграцією є низька продуктивність праці в Україні. Про це повідомив науковий консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко.

“Для того щоб істотно нарощувати обсяги заробітної плати, необхідно, щоб росла прибутковість бізнесу, а для цього потрібно, щоб виникали нові високо прибуткові сфери діяльності, які будуть супроводжуватися досить радикальним підвищенням продуктивності. Це сильно пов’язано з тим, наскільки будуть здійснюватися інновації, які поки що дуже невиразні. Тому у відриві від цих об’єктивних економічних речей говорити просто про підвищення зарплат безглуздо. Підвищувати зарплату, якщо не буде рости продуктивність, – це просто прирікати країну на новий сплеск інфляції”, – повідомив він.

У той же час виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко оцінив шанси зростання зарплат в питанні підвищення продуктивності праці і в загальному зниження трудової міграції в Україні.

“Ясно, що зростання заробітної плати допоможе пригальмувати ці негативні тренди (масовий виїзд українців на заробітки), але до тих пір, поки вона не вирівняється з зарплатою, яка є на Заході, з невеликим люфтом, сказати, що цей тренд буде повністю переламаний, не можна. Зламати тренд – ось, що набагато важливіше”, – говорить Олег Устенко.

Джерело: Апостроф