Польський уряд має намір запровадити єдиний податок на сезонних працівників у розмірі 300 злотих на місяць. Ця сума включатиме в себе також страхування працівників від нещасного випадку. Про це 13 вересня оголосив Голова Постійного комітету Ради міністрів Генрік Ковальчик.

“Я працюю над новим рішенням щодо оподаткування сезонних працівників. Справа стосується сотень тисяч людей. Мета полягає в тому, щоб фермери могли легально використовувати таких працівників, сплативши невеликий податок у розмірі близько 300 злотих на місяць”, – сказав Генрік Ковальчик.

Міністр повідомив, що проект єдиного податку на сезонних працівників уряд має намір затвердити до кінця поточного року. Генрік Ковальчик додав, що суму податку за найманих сезонних працівників вже включатиме в себе страхування від нещасного випадку, що убезпечить і самих працівників і роботодавців.

Нова система оподаткування вступить в дію з 2018 року і поширюватиметься на сезонних працівників, що влаштуються на роботу вже наступного літа. “Найближчим часом ми почнемо роботу по затвердженню нового податку. Міністерства розвитку, фінансів, праці та сільського господарства вже схвалили цей проект”, – заявив міністр.

Генрік Ковальчик заявив, що польський уряд зацікавлений у вирішенні проблеми із реєстрацією сезонних працівників за кордоном.

“У нас є статистичні дані щодо кількості виданих дозволів на в’їзд на роботу до Польщі. Їх є більше мільйона. Однак ми не знаємо, скільки насправді людей приїхало до нашої країни на сезонні роботи нелегально”, – зазначив Генрик Ковальчик. Нове знижене оподаткування закордонних сезонних працівників, на думку уряду, сприятиме ліквідації або принаймні зменшенні незаконного працевлаштування іноземців, головним чином із України.

Джерело: VSETUTPL