В Україні кількість потенційних трудових мігрантів, що готові погодитись на ризикові пропозиції працевлаштування за кордоном, знизилась з 21% у 2017 році до 13% цього року. Такі дані були оприлюднені під час презентації дослідження Міжнародної організації з міграції (МОМ).

“У межах дослідження респондентам були висловлені п’ять пропозицій, які можуть призвести до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. Це неофіційне працевлаштування за кордоном, робота в замкнених приміщеннях, робота на нелегальному виробництві, нелегальний перетин кордону і віддавання роботодавцю свого паспорту”, – сказала заступниця директора InfoSapiens Інна Волосевич під час презентації результатів дослідження.

“Ми підрахували загальний показник, це частка населення, яка готова погодитись щонайменше на одну з цих ризикових пропозицій. І найбільша частка в Грузії – 25% населення, а найнижча в Білорусі та Україні. І в обох країнах ми бачимо позитивну тенденцію до зниження цієї частки. При чому, в Україні з 21% в 2017 році до 13%. Дуже позитивний результат. Можливо, він пов’язаний з економічним зростанням, що люди не готові погоджуватись на абищо, аби заробити гроші”, – додала Волосевич.

Дослідниця зазначила, що середньостатистичний любитель ризику – це чоловік, віком до 44 років, що має середню освіту. Частіше – житель села, а не міста. За даними опитування, в Україні готовність прийняти ризиковану пропозицію при працевлаштуванні за кордоном розділилася за категоріями так: 11% опитаних готові погодитися працювати без офіційного працевлаштування; 5% – у замкнених приміщеннях (без змоги вільно залишити робоче місце); 1% – працювати на нелегальному виробництві. Дослідження з питань міграції та торгівлі людьми в Україні, Молдові, Білорусі та Грузії було проведене InfoSapiens на замовлення представництва МОМ в Україні у червні-серпні 2019 року. Воно було проведене на базі національного репрезентативного опитування “Омнібус” методом особистих інтерв’ю вдома у респондентів. Обсяг вибірки в Україні становить 2000 респондентів.

Джерело: Наша Польща