Найактивніше на заробітки їдуть українці віком 35-45 років з вищою освітою. Це люди, які мають сім’ї, але через низьку заробітну плату в Україні не можуть забезпечувати їх, розповів Василь Воскобойник, президент Асоціації міжнародного працевлаштування. 93% українських трудових мігрантів незалежно від рівня освіти та своїх компетенцій за кордоном працюють руками, свідчать соціологічні дослідження.

“Люди не знають іноземних мов та не можуть підтвердити свій рівень професійності”, – пояснює Воскобойник. Додає, що з наступного року знайти офіційну роботу в Німеччині трудовим мігрантам стане легше.

“Німецькі роботодавці зможуть брати працівників з країн поза межами ЄС, які підтвердять професійну кваліфікацію та знання німецької. Українець зможе отримати німецьку робочу візу на півроку, приїхати до країни і знайти собі роботодавця. Поки роблять це нелегально. В основному на польських робочих візах, що є порушенням та загрожує депортацією і штрафом”, – попереджає президент Асоціації міжнародного працевлаштування.
За його словами, українці, які за кордоном працюють офіційно, трудяться на тих же умовах, що й місцеві.

“У Польщі у середньому заробляють 800-1000 євро на місяць — 22-28 тисяч гривень. У Німеччині зарплати стартують від 1600 євро — 44 тисячі гривень. Щоправда знайти роботу сьогодні найпростіше у Польщі”, – резюмує Воскобойник.

Джерело: Gazeta.ua